4 x ako nepribrať cez sviatky

Sviatky pokoja, radosti a rodinných stretnutí sa k nám neúprosne blížia.Okrem oddychu, vianočných prekvapení a silvestrovskej zábavy však tieto sviatočné dni prinášajú aj kopu jedla. Väčšinou sa jedná o zákusky, zemiakový šalát a iné dobroty. Ako sa Však počas týchto dní kontrolovať? Nie novým rokom sa nám oblečenie nezbehlo, ale zvykneme tak trochu priberať.

Hojná ponuka dobrôt počas sviatočných dní je prejav pohojnosti, ktorý máme zaužívaný. Či už očakávate návštevu alebo budete hostia vy, určite vás neminie nejaké to pečivko, sladkosť alebo pokrm.

1. STRIEDMOSŤ. Ak nechcete po sviatkoch riešiť problém v podobe zmenšeného oblečenia, dám Vám malú radu. Vlastne je to veta, ktorú si môžete opakovať pri každom pomyslení na dobroty.

A tá veta znie: moje teľo nie je kontajner. 

Treba si uvedomiť že aj keď máme možnosť konzumovať obrovské množstvo dobrôt, naše telo nie je kontajner. Rozmyslite si do čoho sa pustíte a dodržujte základné piliere. Nekombinujte ťažký tukový zemiakový šalát zo sladkým perníkom, salonkou alebo oplátkami. Ak sa chcete pohostiť a potešiť sladkosťou, konzumujte ju až s niekoľko hodinovým odstupom. Takto telu uľahčíte trávenie a zbytočne sa neprejete.

2. Ďalším krokom ako nepribrať je zakázať si zobkať po troške. Čo to znamená?

Deň by mal byť ideálne rozdelný na 3-5 porcí jedál. Ak sa napríklad naobedujete, ďalšie jedlo by mal byť olovrant alebo večera. Tak isto je dôležité jesť pomaly a jedlo si vychutnávať. Vašemu telu trvá probližne 20 minút kým vyšle signál o tom že ste sýty. Do tej doby, rýchlim jedením dokážete rýchlo prepísknuť priemernú hladinu energie.

3. bodom v našom článku sú sladené nápoje.

Na vianočný stôl patrí bez pochýb  červeno biely nápoj, ktorý Vám trieskajú do očí skoro v každom reklamnom spote. To, že už pár decilitrov tohoto nápoja obsahuje velké množstvo cukru, Vám už nikto nepovie. Najlepšia alternatíva počas vianočných sviatkov je podľa mňa aj tak škoricovo jablkový čaj –  vianočný čaj alebo čistá voda. Veľké množstvo sladených nápojov dokáže tiež zázraky s Vašou váhou.

4.Rada na záver:

s rozvahou a triezvosťou v konzumácií si sviatky užijete omnoho viac. Prejedené telo a preťažené trávenie Vám pohodu ani kľud neprinesú a všetká energia, ktorú spotrebujete na trávenie by sa Vám hodila na čas s priatelmi, prechádzky a radosti s rodinou.

Prajem Vám príjemne prežité Vianočné sviatky a krásny a úspešný nový rok 2018.

 

 

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív