8 TIPov ako obohatiť svoj tréningový režim k PROGRESU

Stal sa Váš tréningový režim stereotypným? Už neviete čím by ste ho obohatili? Prípadne sa bojíte niečoho nového? Zostali ste bez motivácie?  Tak tejto téme sa dnes budem venovať v mojom dnešnom blogovom článku.

Ak ste sa niekedy ocitli v situácií, že opakujete rovnaký tréningový režim a už Vás prestáva tento režim baviť a unavuje Vás, prípadne stagnujete a nevidíte na sebe žiaden progres – tak  tento článok pozorne čítajte!

431900_article_photo_uz_600x

Zopár možných dôvodov, ako a prečo ste sa do tejto nechuti a stereotypu dostali a ako to celé premeniť na – PROGRES: 

1. Málo sa informujete o nových tréningových postupoch : je veľmi dôležité, ak sa chcete systematicky venovať cvičeniu (prípadne sa o to už nejakú dobu snažíte), aby ste neustále prijímali nové informácie zo sveta fitness a kulturistiky. A práve túto funkciu plnia komerčné časopisy, magazíny, články a blogové články na internete. Prípadne ako hovorím nie je nad kvalitnú knihu, ktorú si kúpite a inšpirujete sa ňou. Ďalším kvalitným zdrojom informácií o rôznych tréningových postupoch sú skúsení tréneri, ktorí by vám mali poradiť, prípadne odporučiť niečo, čo ste ešte neskúsili. Takže čítajte, pýtajte sa skúsenejších a uvidíte, že to na škodu nebude.

2. Bojíte sa skúsiť niečo nové : nebojte sa skúšať nové metódy a prístupy. 80-te roky tu už boli a existujú už aj nové pomôcky k cvičeniu, ktoré rozhodne treba skúsiť! Prípadne ich zo začiatku skúste skombinovať k Vášmu starému režimu a hneď máte prvú zmenu. Nebojte sa šokovať trošku Vaše telo. Práve šokovaním a zmenou, že dávate vášmu telu nové impulzy – budete na tréning reagovať oveľa lepšie – progresívne!

images

3. Stratili ste motiváciu k cvičeniu : tu môže hrať rolu veľké množstvo faktorov, ktoré takúto demotiváciu môžu zapríčiňovať. Tu však platí jedno staré pravidlo, ktoré vám môže pomôcť a to: pripomínajte si vaše začiatky, ako vás celé cvičenie a celý tréningový režim chytil za srdce, ako ste s veľkou motiváciou začali. Potom skúste zmeniť tréningový systém, prípadne zmente fitness centrum a uvidíte, že motivácia opäť príde. Ak je to však s vami veľmi kritické, tak si jednoducho doprajte niekoľko dní voľna, úplne bez cvičenia a režimov. Môže vám to tiež veľmi pomôcť.

ZISTI VIAC O TRÉNINGOCH S TRÉNEROM OD SHC

4. Dlhodobo cvičíte sama/sám : ak už nejakú dobu cvičíte sám, tak sa môže stať, že vám to jednoducho začne liezť na nervy a dostihne vás nechuť k cvičeniu. Vtedy skúste osloviť vaše okolie a nájdite si sparinga! Keď aj nie na pravidelný tréning, tak aspoň na zopár tréningov v týždni. Dodá to vášmu tréningu nový impulz.

5. Nesprávne stravovanie a nesprávne užívanie doplnkov výživy: ďalším faktorom môže byť nevhodné stravovanie a nevhodné užívanie doplnkov výživy. Tu by som Vám odporučil opäť pravidelne sa informovať o športovom stravovaní (z literatúry, alebo internetu), zdravej výžive a taktiež je veľmi vhodné poradiť sa s niekym skúsenejším vo vašom okolí. Prípadne ak Vám na vašom progrese skutočne záleží, neváhajte a zaplaťte si vypracovanie a nejakú tú konzultáciu u fitness trénera alebo výživového poradcu. Odporúčam však osloviť trénera, ktorý má v oblasti fitness a kulturistiky aj osobné skúsenosti a je tzv.z fachu. To znamená, že nieje na škodu osloviť trénera, ktorý aj vo fitness a kulturistike súťažil, alebo súťaží.

431900_article_photo_vf_900x

6. Málo sa motivujete: neustála motivácia je veľmi dôležitá a tú dosiahnete čítaním a sledovaním motivačnej literatúry, textov, článkov, videí a mnoho ďalšieho. V dnešnej dobe je internet a obchody s knihami priam presýtené informáciami a motivačnými prístupmi k cvičeniu. Tak neváhajte a využite tieto média a knihy!

7. Nemáte určený žiaden cieľ : určite si Vaše ciele, ktoré chcete celkovým cvičebným režimom docieliť. Určite si reálne ciele, pripomínajte si ich, držte sa ich…

8. Bojíte sa prekonávať prekážky: žiadna cesta nie je ľahká, žiaden začiatok a ani priebeh. A tak to platí aj pri cvičení. Nezľaknite sa prekonávať tréningové prekážky, nebojte sa prežívať trošku svalovej bolesti pri tréningom a HLAVNE nebojte sa „svalovice“! Všetko to patrí k cvičeniu a športovaniu. Je to aj o prekonávaní svojich možností a prekonať svoj prah bolesti. Takže bojujte a nebojte sa!

Tak to by bolo zopár bodov, ktoré by mohli byť dôvodom Vašej de – motivácie. Dúfam, že som aspoň trošku pomohol v prípade, ak ste sa v nejakom tom bode našli.

A k záveru výstižný a dobre známi slogan v obrázku:

431900_article_photo_gt_600x

ABOUT THE AUTHOR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív