Čo by ste mali vedieť o Celulitíde?

Pomarančová koža na stehnách, pozadí, rukách a podbrušku je problém, s ktorým bojuje nejedna žena. Tento estetický problém može spôsobovať viacero faktorov. Riešenie si však vyžaduje precíznosť a odhodlanosť.

Ako teda celulitída vzniká?

O vzniku tohto problému prebiehajú diskusie po celom svete. Jeden zdroj hovorí o genetickej predispozícii, zatiaľ čo druhý tento problém pripisuje obezite a zlej životospráve. Faktom však je, že obezita sa vyskytuje aj u štíhlych dospievajúcich dievčat. Alternatívna medicína sa prikláňa k názoru, že za vznik celulitídy môžu nahromadené toxíny v podkožnom tkanive, čo spôsobuje zlá funkcia lymfatických ciest.

Za vznik  obezity môže kombinácia viacerých faktorov ako sú poruchy podkožného tkaniva, hormonálna nerovnováha ( medzi progesteronom a estrogenom zistená pri užívaní antikoncepcie ) porucha tvorby kolegénu, ktorá je spôsobená nesprávnou životosprávou. U mladých žien nie je celulitída taká viditeľná, pretože ich pleť je pružná. Vekom však stráca pružnosť , zväčšujú sa zásoby podkožného tuku a problém sa viac opticky prejavuje.

Typy pre správnu výživu pri problémoch s celulitídou:

Celulitídu dokážeme ovplyvniť správnou životosprávou, čo znamená dodržiavať správny pitný režim v podobe čistej vody alebo bylinných čajov. Ďalším krokom je vývážené stravovavanie, v ktorom sa vyhýbajte mastným jedlám, bielemu pečivu, prebytku mliečnych výrobkov, sladkostiam, alkoholu, cigaretám a priemyselne spracovaným potravinám. Riešenie je však komplexné a dhodobé, preto na trhu nehľadajme žiadny zázrak.

Ak ešte celulitídov netrpíte, dodržiavajte hore uvedené doporučenia. Vzniknutý problém sa rieši tažšie ako samotná prevencia.

Doporučené výživové doplnky:

Omega 3 komplex, L-karnitín, Vit. C, E, beta-karotén, Extrakt z ginko biloby a multivitamín s antioxidantami. Doporučujem značku Nutrilite, ktorá patrí medzi svetovú jednotku v oblasti prírodných doplnkov výživy.

V prípade záujmu o správne nastavenie stravovacieho plánu môžete využiť moje služby :

Výživový poradca

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív