Diéta verzus vyvážené stravovanie? Základné info…

Čo to vlastne diéta je ?

V prvom rade sa zameriame na definíciu Diéty. Diéta samo o sebe je krátkodobá zmena jedálnička s cieleným zameraním na úbytok telesnej hmotnosti. Ide o drastické obmedzenie energetického  príjmu ktoré má väčšinou za následok nežiadaný JOJO Efekt.

V zásade diéty ktoré preukazujú najrýchlejší úbytok na hmotnosti t.j. až 4kg behom týždňa, zaručujú 100%  JOJO efekt. Je to kvôli Enormnému obmedzeniu energetického príjmu ktoré núti spotrebovať zásoby svalového glykogénu ( palivo pre organizmus dopĺňané sacharidmi a bielkovinami ). Síce je úbytok váhy rýchli,  telo sa po prechode na štandardný spôsob stravovania snaží doplniť zásoby glykogénu. V prípade že nedodávame telu dostatočné množstvo živín, hrozí nám taktiež odbúravanie svalovej hmoty čo je ďalší z aspektov drastickej diéty. Okrem rôznych zdravotných následkov ktoré Vám môže drastická diéta spôsobiť priberiete naspäť a stratíte svalovú hmotu ktorá je pre správnu redukciu hmotnosti veľmi dôležitá.

Po tomto neúspechu naša psychika zareaguje dvoma spôsobmi, buď sa zmierime zo svojim telom a váhou, alebo sa vrhneme na ďalšiu nezmyselnú diétu. Myslím že obmedzenie príjmu energie a dôležitých živín pre správnu funkciu tela má pre každého logickú súvislosť blížiacich sa zdravotných problémov.

ZISTI VIAC O VÝŽIVOVOM PORADENSTVE OD RASŤA BAGITU

Skratky k cieľu neexistujú , pri chudnutí to platí dvojnásobne. Základom zdravého chudnutia by mal byť špeciálne navrhnutý jedálniček. V podstate sa nejedná o nič magické alebo tajné mnoho ľudí však pracuje buď z tabulkovím jedálničkom alebo receptami typu, jogurt, tvaroh, varené mäso ryža. Jedálniček by mal byť pestrý plný živín, ovocia a zeleniny. Jedálniček navrhnutý od profesionálov je už na prvý pohľad odlišný. Kvalitný výživový poradca nesleduje len výživné a kalorické hodnoty pokrmov ale aj kombinácie ktoré  musia mať hlavu, pätu a hlavne príjemnú chuť. Ako bonus pri špecializovanej diéte si môžete slovo JOJO efekt vyhodiť zo svojho slovníka.

Na záver by som dodal len fakt že cesta k vytúženej postave sa dá dosiahnuť aj zdravo a chutne…

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív