Ktoré doplnky by mal užívať každý?

O tom ako by sa mali ludia stravovať bolo popísané mnoho. Medzi najtriezvejšie názory patrí vyvážené a PESTRÉ stravovanie. Ruku na srdce, ako často sa stravujete vyvážene a pestro? A keď k tomu pridáme fakt, že nadváhou trpí 7/10 ľudí na Slovensku, zistíme, že to naše stravovanie nie je tak úplne v poriadku. Doplnky výživy, o ktorých bude reč, nespôsobujú zázraky, ani neliečia a neničia parazity, dokonca nedostávajú naše telo zo smrtelných hodnôt prekyslenia organizmu. Pri pravidelnom užívaní dokážu pozitívne podporiť naše zdravie, kondíciu a duševnú a psychickú pohodu a nemali by chýbať v našom dennom režime.

Medzi úplne prvý a základný kameň radím multivitamín a multiminerál. Odporúčam užívať prírodné doplnky výživy s čo najvyššou vstrebateľnosťou.

Nutrilite Daily – Multivitamín/multiminerál

Multivitamín/ multiminerál z čisto prírodných prísad, a s obsahom koncentrátov zo 6 rastlín ( mrkva, špenát, petžlen, čerešňa aceroly, žerucha, lucerna ). Doplnok je vo forme tabliet a doporučená denná davka je jedna tabletka denne. Jedna tabletka Vám poskytne celé spektrum vitamínov a minerálov. Dlhodobý nedostatok vitamínov a minerálov môže spôsobovať oslabenie imunity, chronickú únavu, svalové kŕče a mnoho ďalších nepríjemností. Stres, kvalita vody, vzduchu a potravín, nedostatok spánku aj tieto veci vplývajú na záťaž organizmu, ktorý pre nápravu využíva práve vitamíny a minerály. Najvačšou výhodou Nutrilite Daily je obsah fytonutrientov z koncentrátov rastlín, ktoré znásobujú účinok samotných minerálov a vitamínov.

 PRIEMERNÝ OBSAH 1 TABLETA %NRV*
Beta karotén4,8 mg
Vitamín E6 mg50
Vitamín B11,0 mg91
Vitamín B21,2 mg86
Niacín15 mg94
Kyselina pantoténová6,0 mg100
Vitamín B62,0 mg143
Kyselina listová150 μg75
Vitamín B121,0 μg40
Biotín150 μg300
Vitamín C60 mg75
Vápnik200 mg25
Horčík110 mg29
Železo7,5 mg54
Meď1,4 mg140
Jód75 μg50
Zinok7 mg70
Mangán4 mg200
Fosfor134 mg19

Nutrilite Omega 3 komplex

Nutrilite omega 3 komplex je v podstate rybý tuk z lososov, makrel, sardiniek a sardel lovených vo vodách ľadového oceánu. Doplnok je v tabletkovej forme s obsahom prírdného vitamínu E, ktorý chráni tuk pred oxidáciou. Samotný tuk je vyrábaný formou mrazenia, ktorá neovplyvňuje kvalitu koncového výrobku. ( pri výrobe tepelnou formou sa mení štruktúra tuku, ktorá je pre naše telo škodlivá). Omega 3 komplex obsahuje zmes mastných kyselín EPA a DHA, ktoré sú velmi dôležité pre zdravie ciev, srdca, mozgu a vplývajú aj na imunitu, duševné zdravie, regenreáciu a zápalové procesy. Pri užívaní 1 kapsle denne dokážete pokryť minimálny príjem rýb, ktorý by mal byť za týžden 200g. Omega 3 komplexu by sa mali vyhýbať ľudia, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi!

 

 

Koncentrát ovocia a zeleniny

Konzumácia ovocia a zeleniny má na naše zdravie výrazný vplyv. Napriek tomu sa mnoho ľudí vyhýba ich konzumácií. Z vývojového hladiska im to nemožem vytýkať nakoľko majú horkastú príchuť ( zelenina a niektoré ovocie ) a tá v histórií symbolizovala potraviny nevhodné ku konzmácii. Dnes však vieme čo môžme a čo konzumovať nemožme, no aj tak ovocie a zelaninu v našom jedálničku postrádame. S doplnkom výživy s obsahom koncentrátov z ovocia a zeleniny síce nenájdeme vlákninu, ktorá je neskutočne dôležitá pre naše trávenie, zato nájdeme rozsiahly zdroj fytonutrientov a lykopénu, hesperidínu a kyseliny elagovej, ktoré majú priaznivý vplyv ako na naše celkové zdravie, tak na zdravie ciev. Hesperidín sa napríklad nachádza v liečivách na kŕčové žili a hemeroidy. Tento priaznivý efekt mám potvrdený aj od mojich klientov. Koncentrát ovocia a zeleniny obsahuje koncetráty z rajčiny, čerešne aceroly, špenátu,pomaranča,čučoriedky, granátového jablka, mrkvy, rozmarínu, zeleného čaju, čiernej rýbezle a brokolice.

V prípade záujmu ma kontaktujte na tel. čísle : 0917 236 108

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív