Ako alebo prečo dať zbohom obezite?

Tuk na ľudskom tele je prirodzená látka ktorá obaľuje telo, tvorí energetické zásoby, vylučuje rôzne hormóny….

Ako prvé čo berie zvýšené množstvo tuku ženám či mužom je sebavedomie , každý človek chce dobre vyzerať, dobre sa cítiť je to prirodzená vlastnosť každého z nás. Skutočné problémy do ktorých neradím chybičky krásy sú však znížená motorika tela – skúste sa spýtať človeka so širokým obvodom pásu ako ľahko sa mu zaväzujú šnúrky na topánkach, znížená kondícia- pretože tuk je mŕtva váha bez ktorej by sa určite zaobišli vaše kĺby o vašom srdci a jeho úhlavnom nepriateľovi menom T.U.K radšej pomlčím…

Je dôležité si uvedomiť nutnosť pomoci obéznym ľuďom tak ako fajčiara s chronickým kašľom prirodzene napomenieme na to aby si dával na svoje zdravie väčší pozor a prestal fajčiť mali by sme dokázať upozorniť obézneho človeka na škodlivosť nezdravého životného štýlu a dopadoch na jeho telo. Téma obezity je aktuálna a jediný blok, ktorý nám bráni pred zásahom je to, že nechceme dotyčného človeka uraziť a možno práve z toho dôvodu je táto téma nepríjemná pre každú stranu.

 

V súvislosti s nadváhou existujú rozdiely medzi ženami a mužmi. Tieto rozdiely vyplývajú predovšetkým z ich hormonálnej a fyziologickej odlišnosti. Pre mnohé ženy je typické „ženské“ rozloženie telesného tuku s prevažným postihnutím bokov, zadku a stehien. V takomto prípade sa tuk hromadí v podkoží. Keďže týmto druhom nadmerného ukladania tuku sú postihnuté takmer výlučne ženy,  tomuto druhu nadváhy hovoríme  „ženského typu“ alebo pre typický vzhľad takto postihnutých žien aj nadváha tvaru hrušky alebo dolná obezita. Významnú úlohu pri typicky ženskom nadmernom hromadení tuku  hrajú dedičné faktory a fyzická aktivita.shapewearV

Tu sa však zastavíme, dedičné faktory – toto slovné spojenie v žiadnom prípade nezatvára dvere pred možnosťou ovplyvniť vaše zdravie. Mnoho ludí  pripisuje svoj zdravotný stav dedičnosti. Je však nutné pozrieť sa do svojho taniera. Pri správnom stravovaní a dostatočnej fyzickej aktivite je skoro nemožné aby sa vaša telesná hmotnosť upravila a zdravie zlepšilo.

  Typickým miestom nadmerného ukladania tuku u mužov je brucho, pričom tuk sa ukladá tak v brušnej dutine ako aj v podkoží brušnej steny. Tento druh nadmerného ukladania tuku sa bežne nazýva aj nadváha mužského typu a pre svoj typický vzhľad, niekedy aj nadváha tvaru jablka alebo horná obezita. Nadváha typu jablka predstavuje ďaleko väčšie metabolické riziko spojené s ohrozením cukrovkou, predčasným kornatením tepien, srdcovými a cievnymi chorobami, niektorými nádormi ktoré spôsobuje hlavne zvýšená hladina viscerálneho tuku . Treba však povedať, že mnohé ženy trpia kombinovaným typom ukladania tuku, a ich nadváha je zmesou hrušky aj jablka.

Pár rád ako zatočiť s váhou

  • Pite minimálne 3L čistej vody denne Vaša moč by nemala mať inú ako priezračnú farbu.
  • Jedzte minimálne 3x denne
  • Uprednostnite Reštauráciu alebo Varené domáce jedlo pred Fastfujom
  • Zvýšte príjem zeleniny ( človek by mal pre dostatočný príjem vlákniny, vitamínov a minerálov skonzumovať denne minimálne 5 Kg čerstvej zeleniny)
  • Vyhýbajte sa smaženým jedlám a živočíšnym tukom
  • Zvýšte svoju pohybovú aktivitu aspoň na 10000 krokov denne.
  • Na Večeru nejedzte mastné, pečené, ani vyprážané mäso čím menej žalúdok zaťažíte tým lepšie sa vyspíte a telo si viac oddýchne.

 

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív