Nový školský rok a zdravie našich najmenších

Začal sa nový školský rok a medzi nemalé problémy rodičov patrí choré dieťa. V školskom prostredí je dieťa vystavené viacerým faktorom, ktoré majú vplyv na jeho imunitu a obranyschopnosť organizmu. Mnoho rodičov si nemôže dovoliť vymeškávať zo zamestnania so svojím  chorým dieťaťom a tak je častou realitou, že aj choré deti chodia do školy alebo škôlky. To spôsobuje začarovaný kruh, v ktorom sa choroba sústavne prenáša z jedného dieťaťa na druhé. Rodičia sú zúfalí, pretože aj napriek domácej liečbe sa často choroba poriadne nedolieči a s oslabenou imunitou sa vracia dieťa do prostredia kde koluje choroba. A tu sa celý príbeh začína odznova.

sick-child_vhzljm

Najdôležitejšia je však prevencia. V jesennom období by mali ako dospelí tak aj deti užívať vitamínové doplnky výživy na podporu imunity. Pre deti nájdete v dnešnej dobe veľké množstvo takýchto produktov. Majú rôzne formy od kvapiek, po cukríky alebo žuvacie tablety ( Nutrilite ). Dajte si však záležať na kvalite vitamínov. Najkvalitnejší zdroj vitamínov pre deti aj dospelých pochádza z prírodných zdrojov. Mnoho detí si tieto doplnky výživy rýchlo zamiluje. Zároveň sa deti naučia na pravidelný príjem vitamínov, ktoré prospievajú k udržaniu zdravia  správnemu vývoju. Mnoho ľudí si myslí že ako zdroj vitamínov v období chrípky a ochorení postačí zvýšiť príjem vitamínu C. Vitamín C je však len jedným z vitamínov, ktorý má pozitívny účinok na imunitu. Medzi ostatné skupiny vitamínov, ktoré majú vplyv na obranyschopnosť organizmu patria vitamíny skupiny B a E. Zároveň mnoho iných minerálov a stopových prvkov. V neposlednej rade treba dodržať aj kvalitný príjem bielkovín, ktorý je u detí obzvlášť dôležitý.

13347
Žuvací multivitamín / multiminerál. Nutrilite je ideálnou voľbou pre deti.

Vitamíny však nie sú Alfou a omegou celého problému. Tak ako u dospelých je väčšinou strava detí odrazom stravy  ich rodičov. O to horší je obraz jedálnička, keď rodič nemá základné vedomosti zdravej výživy a dovolí deťom konzumovať vysoko kalorické, prifarbené, a priemyselne spracované potraviny, ktoré nemajú absolútne žiadny pozitívny vplyv na zdravie dieťaťa.

Mnohým rodičom je ľahšie rezignovať a dať svojim deťom sladkosť, ktorú od nich pýtajú. O nič lepšie nie sú prípady keď sa majoritným zdrojom potravy stáva fastfood. Deti majú sklon k oslabenej imunite, nadváhe a obezite a rôznym iným zdravotným problémom spôsobovaným nesprávnou životosprávou.

1349051422
Potravinová pyramída.

Treba si však pamätať, že čo sa deti za mlada naučia, v tom vo veľkej miere pokračujú celý život. Dajme si preto záležať na tom, akým smerom budeme viesť naše deti a tým preventívne pozitívne ovplyvníte ich zdravie a život do budúcna.

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív