NU3GEN Genetická analýza

Priatelia, táto služba znamená úplne iný pohľad na výživu a šport. Nazvyme ju kľudne revolučná a jedinečná zároveň. Nebudem Vás však napínať. Tím vedcov z Nitry doc. Ing. Radoslav Židek PhD. a Ing. Marek Šnirc, Phd. ,ktorí majú blízko ku genetike, sa rozhodli zúročiť svoje vedomosti a pomocť nám pozrieť sa bližšie na naše genetické predispozície. Svetlo sveta uzrel projekt NU3GEN, ktorý má obrovksý potenciál. Myšlienkou projektu je zachovať každého z nás jedinečným a prestať zovšeobecňovať. To znamená, že každý máme iné schopnosti a predispozície. NIKTO nie je rovnaký. Služba NU3GEN sa delí na 2 časti a to Šport a Výživa. Ospravedlňujem sa vopred, téme športu sa odborne nevenujem, pretože sa zameriavam na výživu samotnú. Dosť bolo rečí, pozrieme sa bližšie na Produkty NU3GEN.

NU3GEN Výživa

Každý z nás už absolboval odber krvi. Z tohoto odberu je lekár schopný určiť Váš AKTUÁLNY stav zložiek v krvi. Stačí, ak sa pred odberom z chuti najete, alebo si dáte nejaký vitamín / minerál a Vaše hodnoty sa na pár hodín vychília z normálu. NU3GEN Výživa Vám však ponúka komplexný pohľad na Vaše genetické predispozície ku základným makrozložkám a mikrozložkám vo Vašej strave a ich spracovanie v organizme alebo pôsobenie na Váš organizmus.

Takto teda môžete získať manuál k svojmu telu a zdraviu. Dozviete sa napríklad či máte zvýšené alebo znížené predispozície na diabetes. Samozrejme ak nebudete mať dost pohybu a rozumný jedálniček, ochorenie sa časom rozvinie. Genetický test Vás však môže včasne varovať a upozorniť na aké zložky potravin si dať pozor.

Test dokáže odhaliť aj využitie vitamínov vo Vašom tele, v prípade, že máte zníženú využitelnosť určitých vitamínov, získate informáciu, ktoré vitamíny by ste mali dodávať telu vo zvýšenej forme.

Velmi zaujímavé zistenie môže nastať v prípade, keď Váš genetický test odhalí skutočnosť či je Vaše telo schopné efektívne spracuvávať sacharidy alebo tuky. Alebo či sú určité druhy tukov označovaných za prospešné naozaj pre vaše telo prospešné alebo naopak.

Ďalej test pojednáva o tolerancí organizmu na určité zložky stravy. Napríklad Vám výsledky dokážu odhaliť toleranciu/intoleranciu na sóju, alkohol, kofeín, laktózu, lepok, orechy…

Zhrnutie:

Genetický test NU3GEN Výživa Vám poskytne dosatotok informácií o  tom, ako by mal vyzerať Vás výživový profil, aby ste zo svojho tela dostali maximum a nezaťažovali ho zložkami potravy, ktoré sú mu buď zbytočné alebo ich nedokáže využiť a spracovať, poprípade Vašemu telu ubližujú. Ak tieto zistenia rešpektujete, ste na dobrej ceste k udržaniu si pevného zdravia.

NU3GEN Šport

Produkty podobné NU3GEN Šport sa v zahraničí využívajú už dávno, jedná sa o genetickú analýzu šprotovcov, ktorá už v mladom veku dokáže poukázať na silné a slabé stránky jedincov. Podľa týchto informácií je potom možné spraviť výber do reprezentácie. Testy od NU3GEN šport Vám dokážu odhaliť Vaše predispozície na silové / vytrvalostné športy, vnímanie bolesti svalstva, efektivitu metabolizmu, športovú motiváciu, rýchlosť regenerácie, velkosť telesného rámca, regulácie váhy cvičením, vplyv cvičenia na krvný tlak atď..

Zhrnutie :

Obe produkty ako NU3GEN Výživa / Šport sú prelomové z hladiska poskytnutia informácií jednotlivcom o ich organizme, ktoré môžu znamenať značný rozdieľ vo výkonoch, zdraví a cekovom stave organizmu. Je to skrátka návod k našemu telu podľa nešich génov.

K výsledkom genetického testu NU3GEN je potrebný medzičlánok a to človek vyškolený na prezentáciu výsledkov a pomoc klientovi tieto výsledky pochopiť a začať ich využívať vo svojom živote. Som rád že som bol vybraný pre spoluprácu na projekte NU3GEN. Ako výživový poradca si uvedomujem dôležitosť v zameraní sa na genetický potenciál ludí aj v oblasti výživy a športu.

V prípade záujmu  ma neváhajte kontaktovať rád Vám podám ďalšie informácie

Rastislav Bagita Kontakt

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív