O Smoothies trochu inak

Smoothie poznáte ich? Ak ste o nich ešte nepočuli je na čase vám ich predstaviť.

Nápoje smoothie sú ideálne na raňajky. Prečo?

Smoothie obsahujú:

  • Vitamíny
  • Vlákninu
  • Antioxidanty
  • Prírodnú fruktózu namiesto náhradných sladidiel
  • Mineráli
  • Neobsahujú farbiva ani konzervačné látky

Smoothies sa vyrábajú z akéhokoľvek ovocia či zeleniny. Doplnené môžu byť o ovsené vločky, semienka a oriešky. Okrem toho možno tiež do nápoja pridať drvený ľad, jogurt aj škoricu. Ak potrebujete dosladiť, ideálne použite zas ovocie ako banán, pokiaľ to nestačí tak stéviu, agáve, med, trstinový cukor všetky tieto sladidlá majú nižší GI ako klasické sladidlá ako napríklad biely cukor.

Smoothies by sa mali miešať rozumne ak sa sústredíte na redukciu váhy určite by ste to pri miešaní smoothies nemali preháňať so sladkým ovocím obsahuje totiž to fruktózu ktorá napriek zdravým cukrom obsahuje vysoké množstvo sacharidou ktoré sú nepriaznivým prvkom pri redukcií váhy.

Namiešať si vlatné smoothie neni vobec žiadny problém! Vystačíte si si s mixérom, ingrendienciami a štipkou fantázie.

Aby ste však dlho nerozmýšlali nad vhodnou kombináciou ponúkame vám tabuľku ovocia a zeleniny ktorá sa navzájom k sebe perfektne hodí.

Smoothies kombinácie
Smoothies kombinácie

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív