Faktory ktoré ovplyvňujú tvoje zdravie

To, ako sa cítime fyzicky aj psychicky odzrkadluje mnoho krát naše zdravie a kondíciu. Povieme si niečo o piatich klúčových veciach, ktoré vieme ovplyniť a pôsobia na naše zdravie. 

Vyvážená strava 

Aby sme to zbytočne nekomplikovali, za vyváženú stravu môžeme považovať striedme stravovanie s čo najširším spektrom potravín. Vyhýbajte sa spracovaným potravinám. Kuchyňu držte v jednoduchosti , veď ako sa hovorí.. v jednoduchosti je krása.
Všimli ste si už inak, že zdravé pokrmy chutia mnoho krát oveľa lepšie? To, ako sa stravujeme vo významnej miere ovplyvňuje aj naše duševné nastavenie. V prípade prejedania sa pociťujeme únavu a oťapenosť. Je to pre to, že naše trávenie je preťažené.
Nerobme zo svojho tela smetisko a rozmýšlajme nad tým čo jeme. Veď jeme aby sme žili a nežijeme aby sme jedli. Nezabúdajte ani na pitný režim ktorý by mal byť tvorený čistou vodou a to minimálne 3 Dcl  na 10 Kg telesnej váhy. Nezabudnime na doplnky výživy, keď v nich nemáte prehľad zakúpte si minimálne multivitamín, c vitamín, omega 3 komplex, magnézium, kalcium, b-komplex, d vitamín.  
 

Fajčenie

Či už aktívne alebo pasívne fajčenie negatívne pôsobí naše zdravie. Najlepšou alternatívou je prestať fajčiť a obmedzovať zadymené priestory. Fajčenie má negatívny vplyv na pľúca a srdcovo cievny systém. Najhoršie je v kombinácii so stresom.

Stres

Stres, či už pracovný alebo súkromný negatívne ovplyvňuje pochody v našom orgnizme. Vedci zistili že až 70% rôznych ochorení spôsobuje dlhotrvajúci stres.
 

Pohybová aktivita

Pravidelná a primeraná pohybová aktivita pozitívne ovplyvňuje našu kondíciu a duševné zdravie. Pohyb prospieva k udržaniu telesnej hmotnosti a zdraviu srdca. Navyše sa pri pohybe dokážeme zamerať na zlepšovanie výsledkou, čo má v našom živote výrazný vplyv na výkonnosť.

Znečistené prostredie

Vyvarujte sa pobytu na miestach s vysokým znečitením vzduchu. Je až zarážajúce ako sa vo velkých mestách objavujú zóny s vysokým znečistením vzduchu. Mnoho ludí v dnešnej dobe už používa aj domáce čističky vzduchu. Pozor si však treba dať aj na vodu a hlavne pitný režim. V dnešnej dobe by mal byť vodný filter bežnou súčasťou kuchyne rovnako ako mikrovlnka alebo kávovar. Naše telo je tvorené vodou a tak by nám nemalo byť jedno akou.
Pri pozitívnom ovplyvnení týchto piatich bodov môžete pocítiť v krátkom čase pozitívne zmeny na Vašom zdraví. Už stačí len vypestovať si dlhodobo správne návyky, pretože všetky tieto body dokážeme mať vedome pod kontrolou. 

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív