Prvá pomoc pri liečbe nádchy, chrípky a prechladnutia?

O tom aké liečivá užívať či neužívať v tomto článku rozoberať nebudeme. Tak isto nebudeme riešiť ako budovať svoj imunitný systém na to sa pozrieme v ďalšom článku. Dočítate sa však akú kombináciu vitamínov a v akých množstvách zvyknem užívať pri prejave nachladnutia alebo chrípky. Táto kombinácia mi mnoho krát pomáha skrátiť dobu liečenia.

Hlavný hrdina dnešného článku je starý známi Vitamín C.

O pozitívnych účinkoch kyseliny L-askorbovej na naše telo, sa rozpisovať nebudem tie pozná väčšina z nás. Denne užívam medzi 1500-3500mg.

Jeho další pomocník je skupina vitamínov B-komplexu.

B-komplex nenapomáha len našej imunite, ale  aj našej nervovej sústave. Denne užívam minimálne 3-4 tabletky so šírším spektrom B-komplexu.

Vitamín ktorým, nás zásobuje priamo oskar. Teda slnko ktoré, nám pomáha vytvárať si vitamín-D.

Múdre knihy hovoria o tom že mnoho ludí má nedostatok vitamínu D a to nehovoriac o ročnom období v ktorom, sa na slnku tak často nepohybujeme. Vitamín D nám pomáha podporiť imunitu a zlepšiť náladu v tomto pochmúrnom jessenom pandemickom období. Denne užívam 1800UI alebo tri tabletky s obsahom 600UI.

Ďalší vitamín rozpustný v tukoch teda vitamín E ktorý, užívam počas prechladnutia a chrípky a vlastne počas hoc-akej choroby aj nechoroby. 

Denne užívam 1200UI čo sú asi 3 tabletky.

Omega 3 komplex je doplnok výživy o ktorom, sa už veľa popísalo ja ho užívam pre jeho protizápalové účinky a to nepretržito nie len počas choroby.

Denne užívam do 3g sú zhruba 3 kapsule.

Zinok má antibakteriálne účinky a patrí do mojej výzbroje v čase prechladnutia. Užívam ho väčšinou vo forme tyčiniek s obsahom prášku ktoré si treba nasypať o úst.

Užívam zhruba 4 sáčky denne. 

Samozrejme nezabudnem na silný zázvorový čaj, pitný režím, med, oddych a v prípadade potreby nejaký ten paralen.

V ďalšom článku si povieme niečo o práci na imunitnom systéme.

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív