Trápi Vás HERPES?

Herpes pozná snáď každý. Boľavá vyrážka na perách, sliznici ďasien a úst je viac ako nepríjemná. Tieto nepríjemnosti spôsobuje vírus Herpes simplex, ktorý po nákaze prežíva v nervoch a objavuje sa znova pri oslabení organizmu.

Herpes na perách  spôsobuje vírus Herpes simplex 1 ten spôsobuje vyrážku najčastejšie na perách a sliznici nosu. Je odlišný od vírusu Herpes simplex 2, ktorý spôsobuje vyrážky v oblasti genitálií (najčastejšie prenášané pohlavným stykom).

Herpes sa objavuje najčastejšie keď je oslabený imunitný systém, môžu ho však vyvolať aj únava, vyčerpanosť, menštruácia alebo vysoký stres. V niektorých prípadoch ho však môže vyvolať aj pobyt na slnku, vetre  alebo styk s morskou vodou.

Herpes je nákazlivý do doby, kým vyrážka uschne a vytvorí sa chrasta.

TIP: Časté prikladanie ľadu na herpes znižuje zápal a urýchluje vyschnutie vyrážky.

Vieme, že herpes spôsobuje znížená obranyschopnosť organizmu, preto je dôležité pri častých prejavoch herpesu porozmýšlať nad podporou organizmu pestrou stravou a doplnkovou výživou.

Kombinácia echinacei a vitamínu C s obsahom bioflavonoidov podporuje imunitu našeho organizmu a obmedzuje prejavy Herpesu.

Aminokyselina Lysin Potlačuje rast HSV1 a je ju možné užívať vo forme tabliet alebo mastí.

V období Herpesu je vhodné zo stravy vyradiť čokoládu, orechy a želatinu.

Návrh doplnkovej výživy:

B- complex – 1x s obedom

Vitamín C – 4x denne 250mg

Echinacea 3×1 tabletka ( s obsahom 100mg extraktu ) denne po dobu 14 dní

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív