Tri smoothie ktoré Vás nakopnú

Smoothie je neodmysliteľnou položkou v jedálničku pre podporu trávenia. Predstavuje pre nás príjem vitamínov, minerálov, stopových prvkov a všetkého dobrého čo vieme vtesnať do chutného nápoja.

Smoothie nám teda dokáže odľahčiť trávenie, dodať energiu a doplniť látky potrebné pre naše telo. Výnimočnosť smoothie oproti zelenine a ovociu konzumovaných v klasickej forme spočíva v rozmixovaní plodu a tak sa pri prechode našim telom vstrebáva do organizmu oveľa viac prospešných látok.

Predstavíme si 3 recepty vhodné na podporu organizmu po zimnom „spánku“ ktoré nám pomôžu správne vykročiť do blížiacich sa jarných dní.

Osviežujúce jarné smoothie:

Toto smoothie patrí medzi moje obľúbené odporúčam ho však piť čerstvé alebo ho uchovávať na chladnom mieste.

Na prípravu budeme potrebovať:

½ citróna

¼ ananásu

1 mladú mrkvu

1 jablko

200 ml vody

1 čl chia semienok

1 ČL medu

Postup prípravy je jednoduchý. Do mixéra vlejeme vodu a pridáme med. Citrón ošúpeme a ak je možné vyberieme kôstky. Ostatné ingrediencie nakrájame, vložíme do mixéra a rozmixujeme. Smoothie je vhodné napríklad na raňajky alebo ako doobednajšie osvieženie. Neodporúčam ho v poobedňajších hodinách.

Jablkovo škoricové smoothie

Ľahká chuť jablka, ochutená škoricou, spolu s kremovým nádychom pridaného banánu s mliekom. Asi tak by som charakterizoval Jablkovo škoricové smoothie.

Na prípravu budeme potrebovať:

1 banán

Hrsť ľanových semienok

1 ČL škorice

1 Jablko

150 ml mlieka

Jablko nakrájame a vhodíme do mixéra, pridáme škoricu, ľanové semienka a mlieko. Ingrediencie rozmixujeme. Na koniec pridáme banán, ktorý však rozmixujeme len čiastočne.

Čučoriedkovo mandlové smoothie

Pripravte sa na krémové smoothie plné chutí!

Na prípravu budeme potrebovať:

½ šálky čučoriedok

150ml mandlového mlieka

½ banánu

1 ČL Chia semienok

Všetky ingrediencie vložíme do mixéra a dokonale rozmixujeme.

Smoothie je vhodné ako doplnok k výváženej strave. Zvyšuje príjem ovocia a zeleniny, ktorý je v bežnej populácií na veľmi nízkej úrovni. Nízky príjem ovocia a zeleniny spôsobuje poruchy trávenia a sním spojené problémy s výživou a obezitou.

Výživový poradca

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív