Týchto 5 krokov Vám pomôže zaručene schudnúť! Neuveritelné!

Nadpis ako z gýčových a primitívnych článkov pre ľudí, ktorí by najradšej chudli z kombinácie : „Twix a Mars čokoládové tyčinky ti zaručia dlhovekosť a štíhlu líniu!“

Prajem Vám príjemné čítanie piatich krokov k vysnívanej postave:

Krok 1: človek by mal zjesť behom dňa 5 porcií zeleniny a ovocia. Dajme si ruku na srdce, kto konzumuje minimálne takéto množstvo ovocia a zeleniny každý deň? Nebojte sa, nie ste sami, ale je čas to zmeniť! Zvýšite príjem vlákniny a vitamínov . Zlepší sa Vám trávenie, napraví vylučovanie a navyše vysoký obsah vlákniny znižuje glykemický index potravín, čo znamená dlhší pocit sýtosti. Pre predstavu 5 porcií sa rozumie napríklad 5 kúskov zeleniny a ovocia. Hrozná predstava? Verím že to zvládnete ľavou zadnou.

Krok 2: Jedzte živé potraviny, vyhýbajte sa prázdnym potravinám! Čo sú to prázdne potraviny? Paštéty, Vifonky, sáčkové polievky, „benzinkové“ bagety, burgery, pizza, čokoláda, sladkosti…Okrem vysokého množstva  jednoduchých cukrov a tukov obsahujú len veľmi málo bielkovín a skoro žiadny obsah vitamínov, minerálov, stopových prvkov. Najrozumnejšou voľbou je oslovenie výživového poradcu zostaví Vám stravovací plán na mieru ktorý,  pri správnom zostavení zaručí plynulú stratu hmotnosti bez hladoviek a zdravotných problémov.

Krok 3: Obľubujete sladené nápoje? Veľké množstvo ľudí ani netuší, že najviac energie príjme zo sladených nápojov. O prítomnosti rôznych nezdravých farbív a dochucovadiel ani nehovorím. V najobľúbenejšom nápoji Koka Gula ( robí ľudí guľatejšími) a nie len v ňom, nájdeme napríklad kyselinu fosforečnú, ktorá sa postará o naše zuby a kosti nakoľko si vôbec nerozumie s vápnikom. Doprajte svojmu telu čistú vodu, najmenej 2,5 litra denne. Nemáte dosť energie? Bolí Vás hlava? Ste podráždení? Napite sa! Len hŕstka ľudí, s ktorými sa stretávam dodržiava správny pitný režim, pričom voda je jedna z najdôležitejších látok pre náš organizmus.

Krok 4: Máte dostatok pohybovej aktivity? Najčastejšia odpoveď na túto otázku je „Ja sa v práci nachodím až až“. Áno priznávam, chôdza je najlepší začiatok pohybovej aktivity v prípade problémov s kĺbami, vysokou váhou a obezitou. V prípade, že Vám trochu behania a cvičenia nezaškodí, smelo do toho! Trochu pohybu ešte nikomu neublížilo! Keď patríte medzi ľudí, pre ktorých, je pohyb naozaj obtiažny, zaraďte vyšší stupeň a každý deň prejdite aspoň 10000 krokov alebo si spravte hodinu a pol dlhu prechádzku. Naberiete kondíciu, prekrvíte stuhnuté kolená a po určitom čase budete schopný vykonávať stále namáhavejšie cviky. Pri otázkach ako cvičiť alebo na čo sa zamerať však kontaktujte  trénera. Predídete sklamaniam a nepríjemným poraneniam.

Krok 5: Vypnite automat vo Vašej hlave. Nasadnite na pomyselného koňa svojho života minimálne pri každom vstupe do reštaurácie, potravín, cukrárne. Po krátkom čase zistíte, že väčšina vecí, ktoré kupujete vôbec nie sú zdraviu prospešné a zostane len hŕstka potravín, ktoré sú vhodné, zdravé a chutné. Ak sa naučíte variť a stravovať podľa kombinácií týchto potravín máte vyhraté. Telo a zdravie máme každý len jedno. Je zaujímavé ako sa ľudia dokážu starať o hmotný majetok a pritom zanedbávajú svoje telo – chrám ich duše.

Verím,  že som Vám pomohol nazrieť do „tajomstva“ zdravého stravovania a zamyslieť sa na ďalším sústom, ktoré vložíte do úst pretože ste presne to čo jete. Z ničoho iného sa neskladá naše telo len z toho čo doňho dáme. A o tom rozhodujeme my pretože ruky patria nám a jedine my máme tú moc rozhodovať o tom čo zjeme a čo nie.

ABOUT THE AUTHOR

Som mladý chalan ktorého baví meniť život ludí k lepšiemu. Postup ktorý aplikujem na klientoch som najprv aplikoval na sebe.Som akreditovaný a certifikovaný výživový poradca - svoje vzdelanie som nadobudol v odlišných vzdelávacích organizáciach pre čo najširší zástup informácií. Pôsobím ako spoluautor knihy 107 neodolatelných smoothie receptov. - Zakladateľ Slovenského klubu zdravia.

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív