Zopár rád pre skvalitnenie Vášho tréningu

Tréning, tréning a zase tréning! Niekto cvičenie miluje a niekto cvičí iba občas pre svoje zdravie a duševnú pohodu a niekto zas nič nerobí. K záveru týždňa Vám prinášam zopár rád, ako skvalitniť Váš tréning na vyššiu úroveň! 

Cvičenie a fitness životný štýl sa stal fenoménom a takmer už každý, koho poznám v mojom okolí sa snaží vykonávať akúsi pohybovú aktivitu, alebo aspoň vyskúšal nejaký systematický tréning (avšak máme tu stále aj nejakú tú populáciu, ktorá sa pohybovým aktivitám vyhýba). To ma nesmierne teší, pretože neustále zdôrazňujem význam pravidelnej pohybovej aktivity pre zdravie človeka. Pri pravidelnom cvičení si nie len zlepšujete vašu duševnú pohodu, ale taktiež zlepšujete aj množstvo fyziologických funkcií Vášho organizmu ako napríklad, lepšie fungovanie metabolizmu, alebo získavate lepšiu imunitu.

Ak sa zaraďujete do skupiny ľudí, ktorí radi športujú, radi cvičia, či už rekreačne, alebo výkonnostne, tak určite čítajte ďalej! Nakoľko dnes Vám spíšem zopár rád a tipov, ako skvalitniť Váš tréning.

Koncentrácia

422787_article_photo_qujfdta_600x

Na čo myslíte počas tréningu? Ste mysľou niekde inde? Alebo sa sústredíte na danú pohybovú aktivitu/ opakovanie / sériu, ktorú vykonávate. Základom každého kvalitného tréningu by mala byť plná koncentrácia nad daným pohybom. Zabezpečíte si tak lepšiu efektivitu tréningu, tým že sa lepšie koncentrujete nad danými pohybmi vyhnete sa zbytočným zraneniam, lepšie precítite danú svalovú partiu počas opakovaných pohybov a na záver tréningu mi verte, že budete oveľa spokojnejší, že ste skutočne nad tréningom aj premýšľali a nie len hádzali váhami mysľou niekde úplne inde.

Strečing

422787_article_photo_qzmfkgg0_600x

Veľmi podceňovaná časť tréningu!!! Skutočne veľké množstvo cvičencov si myslí, že strečing v akejkoľvek miere zabraňuje kvalitnému rastu svalovej hmoty, znižuje silu a veľkosť svalov. Ale to je úplná hlúposť! Strečing so sebou nesie obrovský rad výhod, ktoré by ste si nemali nechať uniknúť. Jednou z jeho výhod je prevencia voči zraneniam počas vykonávania pohybovej aktivity. Ďalším je zlepšenie pohybovej funkčnosti jednotlivých segmentov pohybového aparátu. Treba len vedieť správne aplikovať strečing do tréningovej jednotky. Dynamický strečing zaradiť na začiatok tréningu v kratšom trvaní a k záveru je vhodný skôr statický strečing.

Suplementácia

430394_article_photo_8sm2swg_600x

Nebojte sa využívať doplnky výživy či už v podobe aminokyselín, alebo stimulantov pred a po tréningu. Pokiaľ máte nad svojím zdravotným stavom kontrolu, viete čo si môžete dovoliť a čo nie. Kvalitnou suplementáciou správne a v správny čas užívanou, si zabezpečíte napríklad ochranu svalovej hmoty počas fyzického výkonu, alebo poskytnete organizmu a unaveným svalom kvalitnú regeneráciu po ňom. Informujte sa so skúseným trénerom, alebo výživovým poradcom pokiaľ ste ešte nikdy žiaden doplnok nezaradili do vášho tréningového procesu. Sami uvidíte, že niektoré doplnky ako napríklad kvalitné aminokyseliny BCAA, či L-Glutamín, Arginín netreba podceňovať. Skúste teda pridať aspoň základné doplnky výživy pred a po vašom tréningu a pocítite benefity, ktoré poskytujú vášmu telu.

Regenerácia

422787_article_photo_nz730jv0_600x

Stále a dookola píšem a opakujem sa! Aj regenerácia je tréningovým procesom a preto ju v žiadnom prípade nezanedbávajte. Doprajte si aspoň raz týždenne kvalitný odpočinok vo forme, horúceho kúpeľa, alebo sauny, výrivky, prípadne masáže, alebo kryo-komory. Určite neoľutujete a uvidíte, že sa Vám vaše telo poďakuje vo forme lepšieho výkonu pri ďalších tréningoch. Taktiež saunou a kryo si zlepšujete aj Vašu imunitu čo sa môže teraz do týchto jesenných dní hodiť.

Tak to by sme mali v dnešnom článku všetko. Aspoň týchto pár rád sa snažte dodržiavať a uvidíte, že Váš výkon a pocity z tréningov sa budú len a len zlepšovať. Píšem z vlastnej skúsenosti a skúseností môjho okolia a klientov. 

ABOUT THE AUTHOR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rastislav Bagita 

SLOVAK HEALTH CLUB

Tel. kontakt : 0917 236 108

IČO: 50300971

DIČ: 1081179363

Miesto podnikania :

Levice /Slovensko

Archív